کد خبر : 7601

میترا حجار بازیگر مشهور کشورمان با انتشار عکسی از روح الله زم که در کنار پدرش ایستاده به حکم اعدام او واکنش نشان داد و با تعریف کردن خاطره ای به خانواده زم تسلیت گفت.

میترا حجار در 15 بهمن 1355 در مشهد متولد شد.میترا حجار در سریال پلیس جوان نقش همسر گمشده شهاب حسینی (یونس هدایتی) را بازی می کرد. پلیس جوان اولین تجربه بازی میترا حجار در تلویزیون بود.میترا حجار هنوز مجرد است.میترا حجار پیش از ترک ایران در فیلم‌های فریاد، متولد ماه مهر، اعتراض، سگ کشی، رخساره، شب‌های تهران، قارچ سمی، ملاقات با طوطی و... ایفای نقش کرده است.


خبرداغ:اولین عکس ناراحت کننده از بابک جهانبخش در بیمارستان در کنار همسرش+عکس


میترا حجار  بازیگر مشهور سینمایی کشورمان در جدیدترین پست اینستاگرامی خود خاطره ای از مواجه خود با پدر روح الله زم بازگو کرد و درنهایت با بیان اینکه مرگ فرزند برای پدر ومادرها سخت است ، به پدر و مادر روح الله زم تسلیت گفت و این در حالی است که در مواردی مانند ترور شهید فخری زاده شاهد سکوت این هنرمندان بودیم!​

میترا حجار در شرح تصویر اینطور نوشت:

سالها پیش به مراسم افطار یکی از مسئولین دعوت شده بودم، من خیلی آدم جمع نیستم و حتی‌المقدور سعی می‌کنم از حضور در مراسم اجتناب کنم، اما آن زمان فکر می‌کردم شاید فرصتی پیش بیاید که با آن شخص در مورد قانون حمایت از حیوانات صحبت کنم.

این فرصت پیش نیامد، اما در طول مراسم ذهن من درگیر غذاهای فراوان و رنگارنگی بود که روی میزها بود و فکر می‌کردم که پسماند این همه غذا چه می‌شود؟ طاقت نیاوردم و با مسئول پذیرایی سالن صحبت کردم و قرار شد که بعد مراسم منتظر بمانم و غذاها را تحویل بگیرم؛ ۱- به دلیل کاهش حجم پسماندِ تر ۲- غذا دادن به حیوانات گرسنه. (طبق مصوبه وزارت بهداشت نمی‌شود ته‌مانده غذاها را به دلیل غیر بهداشتی بودن برای اطعام مساکین استفاده کرد.)

مراسم تمام شد و همه رفتند، چندتایی از همکاران من ازین حرکت خیلی ناراحت شدند و حتی به من گفتند که من آبرویشان را بردم ولی من منتظر ماندم که ته مانده غذاها را بگیرم. آخرین نفر حاج آقا زم سر رسید و خیلی کنجکاو شد که من چه کار می‌کنم. وقتی برایش توضیح دادم خیلی خوشش آمد. آنشب در کانال تلگرام‌اش مطلبی برای من نوشت که یکی از دوستان برای من فرستاد. برای من خیلی دلگرم کننده بود نه به این خاطر که از هوش و ذکاوت من تعریف کرده بود بلکه بیشتر به این خاطر که او نسبت به من “بی‌تفاوت”نبود. امروز صبح وقتی خبر اعدام فرزندش را خواندم احساس کردم که من هم نمی توانم نسبت به مرگ فرزند او بی‌تفاوت باشم.

خبر این حکم مرا خیلی ناراحت کرد. من نه از منظر سیاسی، امنیتی، قضایی یا عقیدتی، بلکه از منظر انسانی فکر می‌کنم یک فرزند “برای پدر و مادرش” هرچقدر هم ناخلف باشد، جگر‌گوشه ‌آنهاست و با همه اشتباهاتش هنوز کورسوی امیدی در دل‌شان هست که به “راه راست” برگردد.


خبرداغ:مرد 35 ساله گلوی زن و بچه اش را در حمام برید!/قاتل آزاد شد!


من هرگز به شخصه اخبار او را دنبال نکردم و می‌دانم خیلی از مطالبی که منتشر می‌کرد درست نبود. شاید علیه شخص خود من هم در آن سایت مطلب نوشته باشد یا علیه خیلی از دوستان من. اما من به مرگش راضی نبودم اول به دلیل ساده‌ای که قبلا هم گفته‌ام که از نظر من جان گرفتن تنها در دستان کسی‌ست که جان می‌دهد و دوم آن‌که به ما یاد داده‌اند که اسلام دین بخشش و رحمت است و برآن است که “گمراهان را به راه راست هدایت کند.” به ما این‌طور آموخته‌اند که تاریخ صدر اسلام پر از داستان‌هایی با چنین مضامینی‌ست، به عنوان مثال آن شخصی که هر روز بر سر پیامبر اسلام آشغال می‌ریخت و روزی که نریخت پیامبر نگران شد و به خانه او رفت و دید که آن شخص مریض است و از او عیادت کرد و این باعث شد که آن شخص به اسلام ایمان بیاورد. شاید ابن فلسفه بخشش است که امروز میلیونها نفر پیرو برای اسلام جمع کرده در حالی که دیکتاتورهایی مانند استالین یا ایدی‌امین با تمام قدرتشان و علی‌رغم ترسی که در دل مردم افکنده بودند دوام نیاوردند.

(شاید هم من اشتباه می‌کنم.)

من به عنوان یک انسان نه چیزی بیشتر، وظیفه خودم می‌دانم که به حاج‌آقا زم و خانواده‌اش مرگ فرزندش، که آخرین بارقه کورسوی امید در قلبشان را خاموش کرد تسلیت بگویم و امیدوارم روح‌‌ فرزند او در آرامش باشد.

 

Screenshot_2020-12-14 Mitra Hajjar میترا حجار ( mitra hajjar) • Instagram photos and videos

 

این پست اینستاگرامی متیرا حجار واکنش های زیادی را به همراه داشت. چندی از بازیگران حرفهای او را تصدیق کردند و کاربرانی هم او را متهم کردند چرا پس از شهادت شهید فخری زاده این واکنشی نشان نداده است و حالا برای اجرای حکم اعدام روح الله زم که بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران حرکت می کرد پست اینستاگرامی منتشر کرده و به خانواده او تسلیت گفته است.

پرستو صالحی  در پاسخ پست اینستاگرامی میتراحجار اینطور نوشت:


خبرداغ:فیلم خودکشی هولناک پسر 12 ساله با کلت کمری در غرب تهران/طلاق والدین


دقیقا حرفات درست بود و انسانی، مثل همیشه مرگ فرزند حتی اگر جانی باشه هم سخته ...

نمی دونم چرا منم همیشه از مجازات اعدام بیزار بودم، منم فکر می کنم زندگی و مرگ فقط باید در دستان خداوند متعال باشه ... منم همیشه فکر می کنم شاید هر آدم خلافکار قاتل یا بزه کاری امکان داره اصلاح بشه ... نمی دونم دل منم امروز برای حاج آقا زم سوخت ... خوبه که امثال تو هستن میترا جان.

کتایون ریاحی  نیز اینطور پاسخ داد:

درود بر تو و دل بزرگت و رحمت بررفتگان و تسلیت به حاج آقا زم و همسرشان

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    عجب چقدر بعضی وقتها این بازیگران رقیق القلب میشوند وحالشان بدمیشود اماگر صدهانفر بدست اجانب شهید شوند روزه سکوت میگیرندودرخواب تشریف دارند

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍