کد خبر : 8328

مردی در نیشابور که به کرونای انگلیسی مبتلا بود که 67 نفر از همکاران و اعضای خانواده خود را به کرونای انگلیسی مبتلا کرد.

به گزارش ستاره پارسی :

یک مرد در نیشابور 67 نفر را به کرونای انگلیس مبتلا کرد.​

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور اعلام کرد یک فرد مبتلا به  کرونای انگلیسی  در این شهرستان ۶۷ نفر از کارکنان یک شرکت صنعتی را گرفتار این بیماری کرد.

به گزارش رکنا، دکتر محسن عظیمی‌نژاد، رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت:‌ چهارم فروردین یک مرد ۷۰ ساله به عنوان نخستین مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی در نیشابور شناخته شد که آزمایشی که از اعضای خانواده وی گرفته شد، نشان داد ۹ نفر آنان به این ویروس مبتلا شده اند.

 

کرونای انگلیسی در نیشابور

وی با اشاره به سرعت بالای سرایت ویروس  کرونای انگلیسی ، افزود:‌ یکی از فرزندان این فرد در شرکتی صنعتی مشغول کار بود که متاسفانه ۶۷ نفر از افرادی را که در آن مجموعه با وی ارتباط مستقیم داشتند، به این ویروس مبتلا کرده است. عظیمی ‌نژاد گفت: اکنون با مثبت شدن پاسخ آزمایش این افراد، درخواست تعطیلی این کارخانه را داده ایم تا از ۵۰۰ نفر کارکنان این مجموعه صنعتی آزمایش گرفته شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور تاکید کرد:‌ ظرفیت بیمارستانی ما محدود است و شهروندان باید بیشتر مسائل بهداشتی را رعایت کنند. علایم مبتلایان به  کرونا  در نیشابور بیشتر گوارشی است و افراد مبتلا دارای حالات تهوع، استفراغ و اسهال بوده‌اند.

عظیمی‌نژاد خاطرنشان کرد: پیش از این ۳۵ مبتلا به کرونای انگلیسی در نیشابور شناسایی و ۱۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده بودند که از این تعداد پنج نفر به روش لوله‌گذاری در مجرای تنفسی، اکسیژن رسانی می‌شوند و حدود ۶۰ درصد از آزمایش‌های کرونا در این شهرستان مثبت است

ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    اگه این دولت به فکر مردم بود راه ها رو می بست من خودم از کسانی بودم که به زور شوهرم به مسافرت رفتم اگه راه بسته بود یه زبان نفهمی مث شوهر من دیگه مسافرت نمی رفت نه واکسن هس نه نظارتی فقط زر میزنن گناه منو بچم چیه واقعا راه ها بسته بود یه مشت بی فکر راه نمی افتادن تو خیابونا