کد خبر : 10637

بیماری سلنا گومز افشا شد | او دیگر بچه دار نمی شود

سلنا گومز (Selena Gomez) همیشه در مورد مشکلات روانی‌اش صحبت کرده است. اما این بازیگر و خواننده در مستند جدید خود با عنوان ذهن من و من (My Mind and Me)، جزئیات خصوصی بیماری‌اش را فاش کرد که قبلا زیاد در مورد آن صحبت نکرده بود. او همچنین چگونگی رسیدن به آرامش و غلبه بر نبردهای درونی‌اش را به اشتراک گذاشت.

بیماری سلنا گومز افشا شد | او دیگر بچه دار نمی شود

سلنا گومز (Selena Gomez) همیشه در مورد مشکلات روانی‌اش صحبت کرده است. اما این بازیگر و خواننده در مستند جدید خود با عنوان ذهن من و من (My Mind and Me)، جزئیات خصوصی بیماری‌اش را فاش کرد که قبلا زیاد در مورد آن صحبت نکرده بود. او همچنین چگونگی رسیدن به آرامش و غلبه بر نبردهای درونی‌اش را به اشتراک گذاشت.

 

شروع بیماری از اوایل بیست سالگی

درگیری‌های ذهنی سلنا گومز در اوایل بیست سالگی شروع شد. گومز گفت که احساس می‌کرد کنترل احساساتش را از دست می‌دهد. او به‌طور متناوب دوره های شیدایی را تجربه می‌کرد، روزهای متوالی نمی‌توانست بخوابد و صداهایی می‌شنید.

او توصیف کرد که در برهه‌هایی انرژی‌اش بسیار پایین بود و منزوی می‌شد. او گفت: «نمی‌توانستم از تختم تکان بخورم. نمی‌خواستم کسی با من حرف بزند.» گومز اعتراف کرد که هفته‌ها در رختخواب مانده و با انجام دادن کارهای ساده مانند پایین رفتن از پله‌ها نفسش به شماره افتاده است.

 

تشخیص اختلال دوقطبی

فشار شدید او را وادار کرد تا به دنبال کمک حرفه ای باشد. جدایی علنی او از دوست سابقش، جاستین بیبر (Justin Bieber)، و درمان بیماری پوستی‌اش، لوپوس، بر فشاری که احساس می‌کرد افزود. سلنا تصمیم گرفت به یک موسسه روانی برود و در آنجا تشخیص داده شد که مبتلا به اختلال دوقطبی است -نوعی اختلال روانی که باعث تغییرات غیرعادی در خلق و خو، انرژی، سطح فعالیت، تمرکز و توانایی انجام کارهای روزمره می‌شود.

او اولین بار در لایو اینستاگرامی مایلی سایرس (Miley Cyrus) در این باره صحبت کرد: «پس از سال‌ها پشت سر گذاشتن چیزهای مختلف، متوجه شدم که دوقطبی هستم.» در یک مقاله از او نقل شده است که گفت: «وقتی این را فهمیدم بار بزرگی از رویم برداشته شد. می‌توانم نفس عمیقی بکشم و بگویم «باشه، این خیلی چیزها را توضیح می‌دهد.»

گومز اعتراف کرد که ابتدا در مورد پزشکان و درمان بدگمان بود. او توضیح داد که داروها رویش تأثیر منفی می‌گذاشت. اما بعد یک روانپزشک پیدا کرد که او را راهنمایی کرد و به بهبودی‌اش کمک کرد. او گفت: «تلاش بسیار زیادی لازم بود تا اولا، قبول کنم که دوقطبی هستم و دوما یاد بگیرم چگونه با آن کنار بیایم، زیرا این بیماری قرار نیست از بین برود.»

 

چالش های احتمالی بچه دار شدن

گومز همچنین ممکن است با چالش‌های فرزندآوری روبه‌رو باشد. این خواننده در حال حاضر داروهایی برای اختلال دوقطبی مصرف می‌کند که ممکن است بر توانایی او برای باردار شدن تأثیر بگذارد. گومز افزود: «این موضوع در حال حاضر یک مساله خیلی خیلی بزرگ در زندگی من است.» اما این بدان معنا نیست که او نمی‌خواهد بچه داشته باشد زیرا گومز همچنان مشتاق مادر شدن است.

 

راه های پذیرش بیماری

گومز پس از پذیرش بیماری خود مصمم شد راه‌هایی برای کنار آمدن با آن بیابد. گومز می‌گوید: «من خیلی می‌نویسم. فکر می‌کنم این به من کمک می‌کند تا آنچه را که در حال رخ دادن است پردازش کنم.» او همچنین سعی کرد با اختلالش مثل یک «دوست» رفتار کند که با او زندگی می‌کند.

 

خروج از شبکه های اجتماعی

سلنا تحت رفتاردرمانی قرار گرفت و رویکردهای درمانی مختلفی را آزمایش کرد که می‌تواند به او در مواجهه با وضعیتش کمک کند. او همچنین با خروج از شبکه های اجتماعی کنترل سلامت روان خود را به دست گرفت.

سلنا گومز زمانی پردنبال‌کننده‌ترین فرد در اینستاگرام بود، اما تعامل با میلیون‌ها دنبال‌کننده‌اش را فدای سلامت روانش کرد. در سال ۲۰۱۷ او کنترل کامل حساب های رسانه های اجتماعی اش را به دستیارش داد.

فقدان رسانه های اجتماعی همچنین به او اجازه داد تا بیشتر «حضور» داشته باشد و زمان بیشتری برای پروژه های دیگر داشته باشد. او Rare Beauty را راه‌اندازی کرد، یک برند آرایشی که همتای خیریه‌ای به نام Rare Impact Fund دارد که از خدمات سلامت روان حمایت می‌کند.

گومز همچنین پلتفرم رسانه ای خود را به نام واندرمایند Wondermind راه اندازی کرد که هدف آن ارائه ابزار و منابع به کسانی است که می خواهند روی آمادگی ذهنی خود کار کنند. او همچنین بر گسترش مهربانی متمرکز است: «همه با یکدیگر مهربان باشید و فقط روی آنچه در دنیای واقعی می‌گذرد تمرکز کنید.»

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ