کد خبر : 10698

آواتار۲

«آواتار۲» انقلابی در سینمای جهان

قسمت جدید آواتار پر هزینه و کاملاً بروز است که بخش‌های زیادی از آن زیر آب فیلمبرداری شده است. فیلم‌های آواتار قرار است تا سال ۲۰۲۸ تولید و نمایش آن ادامه داشته باشد و اگر فیلم مدعی دیگری نباشد، عنوان پرفروش‌ترین مجموعه را تا ابد به‌نام خود می‌زند.

«آواتار۲» انقلابی در سینمای جهان

فیلم سینمایی آواتار 2 با نام مسیر آب Avatar: The Way of Water از 16 دسامبر در سینماهای آمریکا اکران خود را آغاز می‌کند. این فیلم محصول کمپانی قرن بیستم است. فیلمی که بعد از قسمت اول آن 12 سال می‌گذرد. آواتار 1 با بودجه 237 میلیون دلار از سال 2009 تا به امروز توانسته نزدیک به 3  میلیارد دلار فروش بکند و عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای جهان را به نام خود کند. بعد از این فیلم انتقام‌جویان عنوان پرفروش‌ترین فیلم را از آن خود کرد و البته در دوران کرونا با اکران دوباره در سینماهای جهان ابتدا رکورد آواتار را زد اما با اکران دوباره آواتار در سینماهای چین رکورد را پس گرفت و بار دیگر عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای جهان را مال خود کرد.

هالیوود , سینمای جهان ,

تولید فیلم آواتار 2 از سپتامبر 2017 آغاز شد و تا ماه‌های اخیر ادامه داشت. بودجه این فیلم 250 میلیون دلار است. نگارش بسیار دشوار قسمت‌های متوالی این فیلم خصوصا قسمت‌ چهارم از دلایل اصلی تعویق در تولید و اکران فیلم است. البته این پروسه به دوران همه‌گیری کرونا رسید و باعث شد که بار دیگر مراحل تولید فیلم به تأخیر بخورد.

جیمز کامرون کارگردان فیلم در مصاحبه‌ای به نیویورک تایمز به نگرانی‌های خود درباره ساخت فیلم اشاره می‌کند که مدت زمان زیادی طول کشید و اینکه بعد از 12 سال قسمت دوم را ساخته است. اما وقتی تیز فیلم منتشر شد 148 میلیون بار دیده شد که باعث تمام شدن نگرانی‌های این کارگردان شد.

هالیوود , سینمای جهان ,

پشت صحنه فیلم با حضور بازیگران اصلی در حال فیلمبرداری در آب با تجهیزات مخصوص و پیشرفته

داستان فیلم آواتار در ادامه فیلم قبلی است:‌ جیک سالی با خانواده تازه‌ای که در سیاره پاندورا تشکیل شده‌اند زندگی می‌کند. هنگامی که یک تهدید آشنا برای پایان دادن به آنچه قبلاً شروع شده بود باز می‌گردد، جیک باید با نی‌تیری و ارتش نژاد ناوی برای محافظت از سیاره‌شان همکاری کند.

آنها در این فیلم خانواده چند نفره‌ای دارند که در آن یک انسان با نام مستعار عنکبوت را به میان خود راه داده‌اند و جیک آن را به فرزندخواندگی قبول کرده است اگرچه نی‌تیری با این کار مخالف است.

هالیوود , سینمای جهان ,

هر فیلم یک داستان مستقل خواهد بود و لاندو می گوید که "سفر در هر چهار فیلم یک حماسه مرتبط ایجاد می کند".

در این فیلم بازیگران قبلی به ایفای نقش می‌پردازند. بازیگران اصلی آواتار همه با هم در این فیلم قرارداد دارند، بنابراین ستاره‌های جیمز کامرون در فیلم اول بازخواهند گشت. زوئی سلدانا نقش پرنسس ناوی نی‌تیری را بازی خواهد کرد و سم ورثینگتون نیز در نقش جیک سالی، انسان به ناوی  تبدیل شده بازخواهد گشت.

اما جالب‌ترین و جدیدترین چهره‌ای که در این فیلم بازی می‌کند، کیت وینسلت است که بعد از فیلم «تایتانیک» دیگر با جیمز کامرون همکاری نداشت.او در این فیلم در نقش یکی از اهالی سیاره پاندورا به نام رونال، رهبر قبیله متکاینا ایفای نقش می‌کند. او در این فیلم برای 7 دقیقه نفسش را در زیر آب در سینه حبس می‌کند و با این کار رکورد تام کروز را در حبس نفس می‌شکند.

هالیوود , سینمای جهان ,

پشت صحنه فیلم با حضور بازیگران اصلی در حال فیلمبرداری در آب با تجهیزات مخصوص و پیشرفته

در این قسمت نیز کلنل کواریچ با بازی استیفن لانگ به فیلم باز می‌گردد. او به عنوان شخصیت شرور و منفی فیلم در چهار قسمت بعدی نیز حضور دارد.

از دیگر بازیگران فیلم می‌توان به اونا چاپلین از سریال «بازی تاج و تخت» در نقش وارنگ اشاره کرد که گفته می شود یک شخصیت مرکزی قوی و پر جنب و جوش است که در هر چهار دنباله ایفای نقش می‌کند.

کامرون امیدوار است که با فیلم جدیدش که با فریم-ریت بالایی دارد و در آخرین ورژن 3D ساخته شده است، انقلابی در سینما ایجاد کند.

هالیوود , سینمای جهان ,

قسمت‌های بعدی نیز در این تاریخ‌ها اکران می‌‌شود، آواتار 3 در سال 2024، شماره 4 در سال 2026 و شماره 5 در سال 2028 اکران می‌شود و این یعنی چند سال پیاپی اکران یک فیلم که به نظر می‌رسد مجموع فروش آن تا ابد به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما به نام آن باقی بماند.

اسامی فیلم‌ها نیز به این ترتیب است؛ «آواتار: راه آب»، «آواتار: حامل دانه»، «آواتار: سوار تولکون» و «آواتار: جست‌وجو برای ایوا».

کامرون بعداً تأیید کرد که این عناوین بالقوه هستند و از آنجایی که عنوان فیلم اول تأیید شده است، شاید عناوین سه فیلم بعدی نیز همین باشند.

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ