کد خبر : 9425

حسن یزدانی| پدرحسن یزدانی

پدر حسن یزدانی که به دلیل شکست پسرش مقابل دیوید تیلور خشمگین بود، صحبت های تندی علیه علیرضا دبیر انجام داد.

حسن یزدانی کشتی گیر ایرانی است. حسن یزدانی کشتی‌گیر وزن ۸۶ کیلوگرم ایران با پیروزی شش بر دو برابر دیوید تیلور آمریکایی ضمن جبران شکست در دیدار نهایی بازی‌های المپیک توکیو به مقام قهرمانی رقابت‌های جهان دست یافت.حسن یزدانی درفینال رقابت های جهانی مقابل دیوید تیلور، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی نسبت به سبک مبارزه کشتی گیر پرافتخار تیم ملی انتقاداتی مطرح کرد.

حالا در زمان ورود تیم ملی کشتی به کشور علی‌اعظم یزدانی پدر حسن یزدانی که نسبت به این اتفاقات خشمگین شد در جمع خبرنگاران صحبت های عجیبی را مطرح کرد.

پدر یزدانی صحبت های خود را اینگونه آغاز کرد و گفت: پسرم دنبال رکورد نیست فقط برای شادی مردم کشتی می گیرد. پسرم دنبال سرمربی و رئیس فدراسیون نیست؛ پسرم دنبال شورای شهر نیست؛ پسرم دنبال نماینده مجلس نیست.

پسرم می خواهد بعد از اتمام دوران ورزشی در مجموعه ورزشی خودش بچه ها را آموزش بدهد و مثل خودش کشتی گیر بار بیارود.

سوال من اینجاست آقای دبیر نیم ساعت مانده به کشتی فینال چرا به پسرم گفت تو کشتی گیر ۱۱۰ کیلو تمرین کن و ضربان قلبش را بالا ببرد؟! باید پاسخ بدهد. چرا می گوید کشتی فقط زیرکتف نیست؟ حسن یزدانی زیرکتف می زند و کشتی بلد است. حسن را این ها نساختند حسن را مربیان سازنده ساختند.

او در پاسخ به این سوال که آیا دبیر در مسائل فنی دخالت می کند یا نه گفت: این را می توانید از دبیر بپرسید. مگر نمی بینید که در فضای مجازی و فیلم ها که او دخالت می کند یانه؟! من نمی دانم. من اینجا جواب می خواهم.

انتقاد یزدانی از صحبت های گزارشگر کشتی:

حسن یزدانی

آقای عامل می خواهد گزارش می کند می گفت عموزاد سبک حسن یزدانی کشتی می گیرد اما وقتی حسن باخت دیگر اسم از او نبود. تمام کشتی گیران سبک حسن یزدانی زیرکتف می زنند. حسن باید کشتی خودش را بگیرد مگر او نونهال است که او را از اول سبکش را عوض کنند.

او درباره اینکه گفته می شود دیوید تیلور به خوبی آنالیز نشده بود گفت: از دیوید تیلور بگذریم؛ مگر برای اطری و محمدیان آنالیز شد؟! کجا آنالیز شدند؟ برای سرلک آنالیز شد؟ من وکیل وصی کشتی گیران دیگر نیستم اما برای پسرم هستم.

یزدانی درباره اینکه ممکن است پسرش از این صحبت های او ناراحت شود گفت: حسن آقا ناراحت بشود. من پدر او هستم؛ او هنوز بچه است و متوجه نمی شود. حسن آقا دوست ندارد من مصاحبه کنم اما کاسه صبرم سرآمده است. خیلی حرف ها را هم باید بعدا بگویم.

پدر حسن یزدانی در پایان گفت: خدا بخواهد حسن هدفش این است در بازی های آسیایی، جهانی مجارستان و المپیک ۲۰۲۴ کشتی بگیرد؛ هرکسی که ادعا می کند می خواهد جای او را بگیرد بسم الله.

از اول حسن انتخابی ها را شرکت کرده و قوانین وجود دارد اما تمام کشتی گیران باید انتخابی بدهند؛ مگر همه آزادکاران انتخابی دادند؟ ۴ نفر انتخابی شرکت نکردند چرا؟ اگر خوب بودند مشکلی نداشتند بازهم انتخاب می شدند.

ارسال نظر