سه‌شنبه 04 مهر 1402 - 26 Sep 2023
کد خبر: 14949

دختر ایرانی ستاره جدید تیم وزنه‌برداری پناهندگان + عکس

فدراسیون جهانی وزنه‌برداری اعلام کرد که تیم پناهندگان ترکیب خود را برای حضور در رقابت‌ها اعلام خواهد کرد.

فدراسیون جهانی وزنه برداری اعلام کرده است که تیم پناهندگان متشکل از چهار زن و سه مرد و همچنین یک مربی منتخب خواهد شد. نمایندگان زن این تیم عبارتند از: پریسا جهانفکریان که دارای تابعیت ایران و آلمان است، کلمنتین میوکئوگنی نومبیسی که اهل کامرون و در فرانسه زندگی می کند، آلین دو سوزا که از برزیل به آمریکا مهاجرت کرده و مونیک لیما د آراوژو که همچنین از برزیل به آمریکا مهاجرت کرده است.

در بین مردان، آدریل گارسیا (کوبا/ ایتالیا)، فواز محمد صالح حسین (یمن/ عربستان سعودی) و رضا روحی (ایران/ بریتانیا) تیم پناهندگان را تشکیل می‌دهند.

پریسا جهانفکریان که در سال ۱۴۰۱ به آلمان مهاجرت کرد در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ نهم شد، در قهرمانی جهان ۲۰۱۹ بیست و یکم شد و در آخرین مسابقه قطر کاپ ۲۰۱۹ نیز به مقام هفتم رسید. رضا روحی نیز که در سال ۱۴۰۱ به انگلیس مهاجرت کرد مقامی در قهرمانی آسیا و مسابقات جهانی ندارد. او در سال ۱۳۹۸، قهرمان فوق سنگین ایران شده بود.

مربی این گروه از ورزشکاران، پاتریک بتمبورگ، در حال حاضر سرمربی تیم جوانان و نوجوانان سوئد خواهد بود.

اکنون تیم پناهندگان وارد یک برنامه آماده سازی برای حضور در رویداد‌های بزرگ می‌شود.

پس از این تایید توسط فدراسیون جهانی وزنه برداری، تیم پناهندگان با نام اختصاری WRT رقابت خواهد کرد، از پرچم رسمی فدراسیون جهانی وزنه برداری استفاده خواهد کرد و تابع قوانین ضد دوپینگ خواهد بود.

 

کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/36eedy