شنبه 01 مهر 1402 - 23 Sep 2023
نسرین مقانلو
کد خبر: 10309

بیوگرافی نسرین مقانلو و حواشی خصوصی خانم بازیگر | عکس کودکی نسرین مقانلو

نسرین مقانلو متولد ۱ تیر ۱۳۴۷ هنرپیشه سینما و تلویزیون اهل ایران است.

 نسرین مقانلو، هنرپیشه و بازیگر سینما و تلویزیون کشور،نسرین مقانلو در ۱ تیر ۱۳۴۷ در تهران متولد شد. نسرین مقانلو مرحوم پدرش تهرانی و فعال در عرصه موسیقی بود نسرین مقانلو مادرش شهناز نامدار از بختیاری های هفت لنگ و بازیگر تئاتر بود، نسرین مقانلو فرزند اول خانواده است و یک خواهر و یک برادر دارد. خواهرش در آمریکا زندگی می کند و برادرش مربی سطح بالای تکواندو است.

نسرین مقانلو

تحصیلات نسرین مقانلو

دانشجوی انصرافی سال دوم رشته مامایی می باشد.

نسرین مقانلو

ازدواج و فرزندان نسرین مقانلو

نسرین مقانلو سالها قبل با کمال خلیلیان فوتبالیست سابق تیم های ملی فوتبال،قهرمان جوانان آسیا و عضو باشگاههای گمرک اهواز ،پاس و تاج ازدواج کرد و ثمره زندگی مشترک آنها دو فرزند به نامهای ارشیا و آرین است. خانم مقانلو در ابتدای مسیر بازیگری خود ازدواج کرده و به همراه همسرش راهی کشور آمریکا شد اما به دلیل علاقه بسیار خود به حرفه بازیگری، چند سال بعد از به دنیا آمدن فرزند دوم خود با حمایت همسرش به ایران رفت و آمد کرده و در فیلم و سریال های تلویزیونی نقش آفرینی می کند.

نسرین مقانلو

ورود نسرین مقانلو به دنیای بازیگری

نسرین مقانلو در بیست و دو سالگی وارد دنیای بازیگری شده و فعالیت خود را با نقش کوتاهی در فیلم دو نیمه سیب به کارگردانی کیانوش عیاری در سال 1369 آغاز کرد و سپس در فیم سینمایی امید به سینمای ایران معرفی شد. این بانوی هنرمند با سریال آخرین سند وارد قاب تلویزیون شد و در مجموعه لبخند زندگی به شهرت رسید. او پس از بازی در فیلم نابخشوده به آمریکا مهاجرت کرد و پس از بازگشت با بازی در سریال مسافری از هند و سپس فیلم مهمان مامان، خود را به عنوان یک بازیگر توانا مطرح کرد.

نسرین مقانلو

خوانندگی نسرین مقانلو

نسرین مقانلو فعالیتش در حوزه موسیقی رو با دکلمه تقدیمی به عسل بدیعی بعد از فوت او در سال 1392 آغاز کرد، او سپس با انتشار دکلمه «ساعت شنی» و بعد از آن هم بصورت جدی با آقای اهورا احمدی وارد تهیه آلبوم شده است.

نسرین مقانلو

علاقه نسرین مقانلو به آشپزی

شخصا علاقه خاصی به آشپزی دارم و از این که پای گاز باستم و غذا بپزم لذت می برم، در واقع از آشپزی آرامش می گیرم، گاه که حسابی کلافه ام و خسته، به آشپزخانه پناه می برم و بعد از یکی دو سعت کار متوجه می شوم که 3 – 4 نوع غذا پخته ام.

نسرین مقانلو

از اولین آشپزی تا کتاب نسرین مقانلو

اولین باری که خودم غذا پختم 12 سال بیشتر نداشتم، یک استانبولی خوشمزه و خوش رنگ و لعابی پختم که هیچ کس باورش نمی شد، در نهایت سال 1394 کتاب آشپزی ام را منتشر کردم و مدتی بعد اجرای برنامه آشپزی «دستپخت» هم بهم سپرده شد.

نسرین مقانلو

توجه نسرین مقانلو به زیبایی و پوست

من همیشه می گویم همانطور که بدن برای زنده بودن و انرژی و طراوت داشتن احتیاج به آب و غذا دارد، پوست بدن هم احتیاج به آبرسانی و تغذیه سالم دارد، با این وضعیت آلودگی هوا ، فشارها ، استرس کار و زندگی در شهرهای بزرگ و … پوست ما خیلی آسیب می بیند و احتیاج به توجه ویژه دارد، من سال هاست که سلامت پوستم را تحت نظر پزشک متخصص به طور مرتب و منظم، کنترل می کنم.

نسرین مقانلو

راز جوانی بخاطر مهربانی

کسانی که گذشت دارند، مهربان هستند و به دیگران محبت می کنند چهره های شاداب تری دارند و انرژی مثبت از خود ساطع می کنند، برعکس کسانی که کینه دارند در تلاش هستند به دیگران لطمه بزنند و به طور کلی روح بیماری دارند ، همیشه پژمرده و افسرده به نظر می رسند. البته جوان ماندن در نژاد ما بختیاری هاست و اگر دقت کنید می بینید اکثر بختیاری ها پوست خوبی دارند و جوان تر از سن خود نشان می دهند.

نسرین مقانلو

گاف نسرین مقانلو در برنامه خنداونه 

در سال 1396 نسرین مقانلو در برنامه خندوانه از احساس خود در زمان گرفتن جایزه سیمرغ نقش مکمل برای بازی در فیلم «مهمان مامان» صحبت کرد، بعدا مشخص شد ایشان حتی جزو افراد نامزد هم نبود و صرفا در جشن خانه سینما نامزد دریافت تندیس برای بازی در این فیلم بود که آنجا هم برنده نشد.

نسرین مقانلو

صفحه اینستاگرام نسرین مقانلو

نسرین مقانلو با نام کاربری nasrinmoghanloo در اینستاگرام فعال است.

فیلم شناسی نسرین مقانلو

    سینمایی

    خون شد

    نیوکاسل

    پی ۲۲)

    روزگاری عشق وخیانت

    گناهکاران

    بدون اجازه

    راه بهشت

    نفوذی

    سوپر استار

    ماه وش

    مهمان مامان

    دختری در قفس

    بن بست

    نابخشوده

    همسر

    همه دختران من

    بازیچه

    امید)

    قربانی

    دو نیمه سیب

    تلویزیون

    آخرین سند

    لبخند زندگی

    مسافری از هند

    حس سوم ۱۳۸۴

    خواستگاران

    سایه تنهایی

    ساعت شنی

    دیدار

    برخورد

    مختارنامه

    قسم

    ستاره های سربی

    قلب یخی (فصل اول)

    قلب یخی (فصل دوم)

    سایه روشن

    همه بچه های ما

    عصر پاییزی

    تنهایی لیلا

    آرام می گیریم

    سفر در خانه

    افسانه هزارپایان

    دل

 منبع : ساعد نیوز


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/3g5nx4