شنبه 08 مهر 1402 - 30 Sep 2023
کد خبر: 1278

سحر قریشی دادگاهی می شود ؟! + عکس و فیلم

عضو شورای شهر تهران با انتشار پستی اینستاگرامی از پیگیری شکایت مدیریت شهری از بازیگر سینما خبر داد.
به گزارش ستاره پارسی به نقل از برترین‌ها: عضو شورای شهر تهران با انتشار پستی اینستاگرامی از پیگیری شکایت مدیریت شهری از بازیگر سینما خبر داد.
 
 

بیشتر بخوانید : ماجرای توهین زشت سحرقریشی به رفتگر و درگیری با پرویز پرستویی چه بود ؟

 

مجید فراهانی در اینستاگرام خود در واکنش به انتشار کلیپی از سحر قریشی، بازیگر سینما نوشت: برخورد توهین آمیز سحر قریشی با یک پاکبان فضای سبز شهرداری قابل پذیرش نیست و درصورت عدم برخورد مناسب بیم ‌آن می رود که این ناهنجاری به عرف جامعه تبدیل شود.

 

 

شکایت شهرداری از سحر قریشی پیگیری می‌شود

 

وی در شرح آنچه در این کلیپ گذشته است، افزود: «روز گذشته در ویدیوی توزیع شده در فضای مجازی بازیگر تلویزیون و سینما، سحر قریشی با خنده و مضحکه کنار رفتگری می رود و با تمسخر به دوستانش می گوید لباسم را با او ست کرده‌ام و وقتی رفتگر بینوا به او واکنش نشان می‌دهد با حالتی توهین آمیز به آن دیگری رفیقش می‌گوید «همین مانده بود که فقط این به ما بگوید برو ...»

 

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: پاکبانان وکارگران امروز با حداقل حقوق و مزایا بیش‌ترین زحمت را برای رفت وروب ‌و تمیزی شهر و بوستان‌ها می کشند و حداقل انتظار برخورد محترمانه و قدرشناسانه با این فداکاری ها داریم.

 

فراهانی تاکید کرد: لذا درصورت عدم عذرخواهی رسمی خانم سحر قریشی، به عنوان نماینده مردم قدرشناس تهرانی پیگیر شکایت مدیریت حقوقی شهرداری تهران از خانم سحر قریشی خواهم‌ بود تا خدای ناکرده اینگونه رفتارهای ناپسند تبدیل به هنجار جامعه نگردد.

 

 

توهین به رفتگر؛ رسوایی جدید سحر قریشی!

 این اولین بار نیست که سحر قریشی درگیر حواشی اینگونه می‌شود. او پیش از انتشار این ویدئو درگیر حواشی اینستاگرامی با امیر تتلو خواننده جنجالی بود. قبل از آن هم تصاویری خصوصی و قدیمی از او و مهدی طارمی بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان منتشر شد که بحث‌های بسیار زیادی را در پی داشت.
 
 
 
فرارو-  انتشار یک ویدئو از سحر قریشی و نحوه برخورد عجیبش با یک پاکبان در پارکی در تهران جنجال به پا کرده و این بازیگر سینما در کانون جدیدترین حواشی رسانه‌ای قرار گرفته است.
 

به گزارش فرارو،  در ویدئو بحث برانگیز سحر قریشی که لباسی سبز رنگ پوشیده با دوستانش در حال عبور از پارکی است، پاکبانی که در حال استراحت است را می‌بیند و در حالیکه دوستانش از او فیلم می‌گیرند به سمت پاکبان می‌رود و می‌گوید "من با این ست کردم! "، پاکبان به او اشاره می‌کند که برود و مزاحمش نشود و قریشی با خنده و تمسخر به دوستانش می‌پیوندد و می‌گوید "به من گفت: برو، هیولا دیده. همین مونده که این! به من بگه برو! "
 
 
اصولا سلبریتی‌ها و افراد مشهور تلاش می کنند در برخورد با اقشار دیگر جامعه به ویژه اقشار ضعیف‌‍تر نگاهی از بالا به پایین نداشته باشند، این جدای از اینکه رفتاری اخلاقی است باعث می شود، افراد مشهور وجهه خود را حفظ کرده و محبوبیتشان را از دست ندهند. حداقل آنها برای ظاهر سازی هم شده رفتارهای اینچنینی ندارند. اما ویدئویی منتشر شده از قریشی نشان می دهد که او به این نکته هیچ توجهی نداشته و در واقع در این ماجرایی به نوعی رسوا شده و شخصیت اجتماع‌اش زیر سوال رفته است.
 
 
 
 

واکنش‌ها

انتشار این ویدئو واکنش‌های تندی را در پی داشته است و کاربران زیادی رفتار این بازیگر سینما را توهین آمیز و زشت قلمداد کرده اند. بسیاری این رفتار را ناشی از نگاه "طبقاتی" دانسته‌اند.
 

اعضای شورای شهر تهران واکنش تندی نشان دادند. حجت نظری در این باره در توئیتی نوشت: "لباس پاکبان‌های عزیز که در این روز‌های کرونایی هم چهره شهرمان را پاکیزه نگه داشته‌اند، به رنگ شرافت و غیرت است که بعید می‌دانم با هر رنگی سِت شود. رفتار طبقاتی، توهین‌آمیز و غیرانسانی خانم ‎سحر قریشی با پاکبان محترم محکوم است و انتظار می‌رود هنرمندان مردمی به آن واکنش نشان دهند."
 
 

یکی دیگر از اعضای شورای شهر تهران تهدید کرده که اگر سحر قریشی عذرخواهی نکند پیگیر شکایت شهرداری از او خواهد بود.
 

مجید فراهانی در توئیتی در این باره نوشت: «برخورد توهین آمیز سحر قریشی با یک پاکبان فضای سبز شهرداری قابل پذیرش نیست و درصورت عدم برخورد مناسب بیم آن می‌رود که این ناهنجاری به عرف جامعه تبدیل شود.»
 

به گفته این عضو شورای شهر تهران "درصورت عدم عذرخواهی رسمی خانم سحر قریشی، به عنوان نماینده مردم قدرشناس تهرانی پیگیر شکایت مدیریت حقوقی شهرداری تهران از خانم سحر قریشی خواهم بود تا خدای ناکرده اینگونه رفتار‌های ناپسند تبدیل به هنجار جامعه نگردد."
 

غلامحسین محمدی مشاور شهردار تهران هم به شدت از این رفتار انتقاد کرده است. محمدی نوشت: "کاش به جای تبرج خودمان در برابر لنز دوربین‌های اغواگر، آدم‌ها را فارغ از شغل و لباس می‌دیدیم و لحظه‌ای تصور می‌کردیم اگر یک روز نباشند چه اتفاقی می‌افتد؟! "
 
 
روزنامه خراسان نیز امروز در گزارشی درباره ویدئو سحر قریشی نوشت: «متاسفانه در جامعه کنونی ما شاهد نوعی رویکرد هستیم که بعضی افراد به دیگران به اندازه ثروت و جایگاه اجتماعی‌شان احترام می‌گذارند. در نتیجه افراد فرودست و کم درآمد جامعه به صورت اتوماتیک در دیدگاه این افراد از چرخه احترام و عزت اجتماعی خارج می‌شوند و نتیجه آن رفتارهای این‌چنینی می‌شود. افرادی که قشر کارگر و پایین دست جامعه را لایق احترام و تکریم نمی‌دانند و دست به رفتارهایی می‌زنند که به دور از ادب است.»
 
 
این روزنامه همچنین از خودشیفتگی افراد مشهور انتقاد کرد.

در شبکه‌های اجتماعی هم موج سنگینی علیه سحر قریشی به راه افتاده است. کاربران زیادی به او تاخته اند. بیشتر نگاه‌ها از این زاویه است "وای به روزی که گدا معتبر شود."
 
 
بسیاری هم از رفتار پاکبان تجلیل کرده اند و آن را دقیقا لایق برخورد سحر قریشی دانسته‌اند. برخی هم خواستار برخورد قاطع با این بازیگر سینما شده‌اند.  برخی کاربران این رفتار را به همه سلبریتی‌ها منتسب و مردم را برای بها دادن به آن‌ها نقد کردند.
 

کاربری در این باره نوشته است: "رفتار زشت سحر قریشی که با تمسخر این پاکبان ذات سلبریتی‌ها رو نشون داد! واکنش پاکبان بهترین جوابی بود که باید به سلبریتی‌ها داد، نباید اجازه بدیم سلبریتی‌ها از مردم سو استفاده کنن!"
 

فرد دیگری هم می‌گوید: "کلیپ جدید سحرقریشی نشون میده چقدر ما هم در الکی معروف کردن این افراد بی شخصیت مقصریم."
 
 
در میان هنرمندان نیز پرویز پرستویی به این مسئله واکنش نشان داده است. او با انتشار ویدئو جنجالی در اینستاگرام خود نوشت: "واقعا متاسفم! راستش وقتی این صحنه رو از این خانم قریشی دیدم خیلی حالم بد شد، چرا که مردم عادی هم هیچوقت با این مرد شریف و زحمتکش چنین برخوردی نمیکنه!"
 
 
این بازیگر سرشناس خواستار جبران ماجری از سوی سحر قریشی شد و  نوشت: «نمیدونم ایشان تو این لحظه فکر نکردن اگه این فیلم تو دنیای مجازی منتشر بشه و خانواده اون پارکبان عزیز ببینند، چه حالی خواهند داشت؟ بنظرم‌ ایشان باید به اون منطقه مراجعه کنه و رسما پای این پاکبان عزیز و ببوسه. وحتی باید حکم کنند، این خانم یک روز کامل جای این پارکبان کار کنه، تا دیگه عبرت بشه و برای مزاح کردن راه دیگه ای پیدا کنه. من بشخصه دست چنین افراد زحمتکش را میبوسم.»
 

رسوایی سحر قریشی!

حضور جنجالی سحر قریشی در برنامه دید در شب

 

سحر قریشی و موج‌های حاشیه

این اولین بار نیست که سحر قریشی درگیر حواشی اینگونه می‌شود. او پیش از انتشار این ویدئو درگیر حواشی اینستاگرامی با امیر تتلو خواننده جنجالی بود.
 

قبل از آن هم تصاویری خصوصی و قدیمی از او و مهدی طارمی بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان منتشر شد که بحث‌های بسیار زیادی را در پی داشت.
 

تابستان سال گذشته هم سحر قریشی با مهناز افشار درباره حق ورود زنان به ورزشگاه‌های وارد یک بگومگوی رسانه‌ای شدند. قریشی مخالف حضور زنان در ورزشگاه‌ها بود و افشار طرفدار پروپاقرص آن، نهایتا در این ماجرا قریشی در یک مصاحبه خطاب به افشار گفت: "سنت بالا رفته و دیگر شبیه هیچ‌کس نیستی این همه به در و دیوار چنگ می‌زنی؟"
 

این اظهار نظر بازتاب و واکنش‌های منفی زیادی داشت.
 
سحر قریشی پیشتر گفته بود که وقتی کنار مردان قرار می‌گیرد "منقلب" می‌شود که با انتقاد مهناز افشار همراه شد.
 

او تابستان سال گذشته اعلام کرد که "طی ۶ ماه دوم امسال، پشت دوربین نخستین فیلم خود که یک ملودرام اجتماعی است، می‌روم."
 

این اظهار نظر سحر قریشی کافی بود تا موجی از واکنش طنز و تمسخر علیه این بازیگر سینما به راه افتاد. برای کسی باور پذیر نبود که بازیگری همچون سحر قریشی وارد حوزه کارگردانی شود.
 

البته نیمه دوم سال هم تمام شد و حالا مشخص نیست که فیلم سحر قریشی در چه مرحله‌ای قرار دارد. سحر قریشی چند سال پیش در برنامه دید در شب و در گفتگو با رضا رشیدپور به شکل عجیبی فرانسیس فورد کاپولا و کوئنتین تارانتینو کارگردانان شهیر آمریکایی را نشناخته بود.
 

سحر قریشی متولد ۶ دی ماه ۱۳۶۶ در تهران است. او بعد از ایفای نقش یلدا در سریال دلنوازان به شهرت رسید. اولین کار بازیگری سحر قریشی بازی در فیلم لج و لج بازی به کارگردانی سید مهدی برقعی بود.
 

او تاکنون در بیش از ۳۵ فیلم سینمایی و۱۳ مجموعه تلویزیونی سینمای خانگی بازی کرده است. از آثاری که او در آن‌ها نقش آفرینی داشته می‌توان به "گشت ارشاد"، "رسوایی ۲"، "پاتو کفش من نکن"، "خالتور"، "عشقولانس"، "آپاچی"، "ایکس لارج" اشاره کرد.
 

سحر قریشی به عنوان بازیگری شناخته می‌شود که هیچ اثر درخشانی در کارنامه خود ندارد و هیچ ایفای نقش بارزی هم نداشته است. بسیاری معتقدند که او فقط به واسطه چهره اش توانسته است در سینما به شهرت برسد.
 

کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/4bem54