یک‌شنبه 02 مهر 1402 - 24 Sep 2023
وام مسکن | قیمت وام مسکن | وام مسکن متاهل ها | وام مسکن مجرد ها
کد خبر: 15437

قیمت وام مسکن مشخص شد | وام مسکن چقدر است؟

هزینه هر برگ اوراق وام مسکن (تسه) برای سال ۱۴۰۱ نسبت به هفته قبل روند افزایشی داشته است؛ بر این اساس متاهل‌های تهرانی برای اخذ این وام باید حدود ۹۵ میلیون تومان پرداخت کنند.

قیمت برگ‌های اوراق وام مسکن (تسه) در ماه اردیبهشت سال ۱۴۰۰ به مبلغ ۸۹ هزار و ۶۰۰ تومان بوده است و در خرداد همان سال به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. برگ‌های تسهیلات مسکن بانک مسکن در ماه تیر سال ۱۴۰۰ با قیمت ۱۰۳ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شده و در مرداد همان سال به مبلغ ۱۰۳ هزار و ۹۱۰ تومان و در شهریور همان سال به مبلغ ۹۸ هزار و ۲۰۰ تومان فروخته شده است. این اوراق وام مسکن در ماه مهر همان سال به مبلغ ۹۶ هزار و ۷۰۰ تومان، در آبان همان سال به مبلغ ۹۵ هزار و ۲۰۰ تومان و در آذر به مبلغ ۱۰۱ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شده است. برگ‌های تسهیلات وام مسکن در دی و بهمن همان سال با قیمت‌های ۹۹ هزار و ۹۷ هزار و ۱۰۰ تومان خرید و فروش شده‌اند. بر اساس این گزارش، قیمت این اوراق در سال ۱۴۰۱، معادل ۹۹ هزار تومان بوده است.

 

 قیمت اوراق برای مجردها و متأهل‌های تهرانی

بر این اساس، مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می‌شود؛ لذا برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان وام باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد با اوراق ۹۹ هزار تومانی، ۳۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌شود. همچنین با در نظر گرفتن ۸۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق به مبلغ ۱۵ میلیون و ۸۴۰  هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به ۵۵ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان می‌رسد.

زوج‌های تهرانی نیز بر همین اساس می‌توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ بنابراین زوجین باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۷۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌شود که همراه با هزینه ۱۵ میلیون و ۸۴۰ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۹۵ میلیون و ۴۰ هزار تومان پرداخت کنند.

 

قیمت اوراق در سایر استان‌ها

سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر برای مجردها به ۱۶۰ و برای زوجین به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است. با توجه به اینکه مجردها باید ۳۲۰ و متاهل‌های ساکن این شهرها نیز باید ۶۴۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، مجردها باید ۳۱ میلیون و ۶۸۰  و متاهل‌ها نیز ۶۳ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان پرداخت کنند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/4m8qd5