دوشنبه 10 مهر 1402 - 02 Oct 2023
یارانه | یارانه ماه رمضان | یارانه نقدی | یارانه معیشتی
کد خبر: 15367

دستور پرداخت یارانه عید فطر صادر شد | یارانه عید فطر کی واریز میشود؟

دستور پرداخت یارانه عید فطر صادر شده است. اما این یارانه تنها شامل معلولانی‌ می‌شود که تحت پوشش بهزیستی هستند.

در ماه اردیبهشت سال ۱۴۰۱، دولت رئیسی برای اولین بار یارانه معیشتی جدیدی را به منظور رفاه خانوارها به ارمغان آورد. با توجه به افزایش قیمت‌ها و خسارات اقتصادی، دولت در دوره سیزدهم خود تصمیم به افزایش مقدار یارانه معیشتی گرفت تا به خانوارهای فقیر کمک کرده و خسارات اقتصادی را جبران کند. با افزایش این یارانه، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به هر نفر در سه دهک پایین درآمدی پرداخت می‌شود. این اقدام دولت باعث می‌شود که قدرت خرید مردم در دهک اول درآمدی روستاییان (که فقیرترین دهک است) حدود ۲.۵ برابر شود.

 

خبر واریز یارانه عید فطر را وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد و از پرداخت کمک‌هزینه معیشتی به معلولین و مددجویان مستمری‌بگیر تحت پوشش سازمان بهزیستی به مناسبت عید سعید فطر خبر داد.

بر این اساس یارانه عید فطر تنها به بک کروه تعلق می‌گیرد و آن، معلولانی است که تحت پوشش بهزیستی قرار دارند.

اما این تنها خبری است که صولت مرتضوی درباره عیدی رئیسی علام کرده و نه زمان واریز یارانه عید فطر را اعلام کرده و نه مبلغ این یارانه را.

اما به نظر می‌رسد این یارانه تا قبل از سوم اردیبهشت ماه واریز شود.

چند روز گذشته هم رئیس بنیاد مستضعفان از پرداخت یارانه ۶۰۰ هزار تومانی‌ خبر داده و گفته بود مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به حساب تمامی ایتام تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در سراسر کشور واریز شده است.

عیدی رئیسی برای عید فطر

پیش از این برخی از رسانه‌ها از واریز عیدی رئیسی برای عید فطر خبر داده و این گمانه را مطرح کرده بودند که همه مردم مشمول یارانه جدید می‌شوند. اما پیگیری‌های تجارت‌نیوز نشان می‌دهد واریز یارانه عید فطر برای مردم در دستور کار دولت نیست و هیچ کدام از مقامات مسئول در این باره خبری را اعلام نکرده‌اند.

تنها گروهی که قرار است یارانه بگیرند، معلولان تحت پوشش بهزیستی هستند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/4v5qwj